IŁAWA AD ASTRA

Jesteśmy już na takim etapie rozwoju technologicznego że każdy w Iławie może napisać dowolną wiadomość, i zakodować ją w syntetycznym kodzie DNA. Ten kod można zamknąć w stalowej kapsule, załadować do satelity, a tą włożyć do rakiety. I Twoje słowa będą krążyć wokół Ziemi.

Czy to żart lub fantastyka? Nie, to teraźniejszość. Skontaktowaliśmy się z trzema firmami. Jedną w USA, dwiema w UE. Przy współpracy, zorganizowanej przez nas ten plan jest bardzo prosty do zrealizowania. Jedni zakodują dla nas wiadomość w DNA. Drudzy zamkną ją laserem w kapsule. Trzeci załadują w satelicie na rakietę. Kapsułka wygląda jak poniżej.

Gdzie jest haczyk? Nie ma. Wystarczy zapłacić. Z tym, że sporo. Być może kiedyś zrealizujemy ten plan przy okazji badań nad najlepszą izolacją danych, zapisanych w DNA, w kosmosie. Może wyślemy w kosmos organoidy mózgowe. To tylko przykłady tego co możemy zrobić.

Ale to co jest najważniejsze to to, że my W Iławie, możemy zajmować się badaniami w warunkach kosmicznych i innymi, nowoczesnymi dziedzinami wiedzy. Każdy z nas. Wystarczy skorzystać z możliwości dostępnych w globalnym świecie. Tak więc nie proponujemy tego żeby coś wysyłać w kosmos już teraz, natomiast warto wiedzieć że istnieje taka możliwość bo dostęp do kosmosu się zdemokratyzował.

Warto żebyśmy część prac związanych z wysokimi technologiami potrafili wykonywać u siebie. Kosmodromu nie zbudujemy. Ale laboratorium biologii syntetycznej jak najbardziej. Będziemy mogli modyfikować DNA, choćby po to żeby coś w nim zapisać. I tą drogą kroczyć, ku gwiazdom. W przyszłości biologię syntetyczną będzie wykorzystywać się na szeroką skalę do ekspansji w kosmosie.

Jeśli myślisz że warto przyłączyć się do świata nowoczesnej nauki i technologii, wesprzyj nasze starania o rozwój tych dziedzin w Iławie. Na początku chcemy stworzyć edukacyjne laboratorium biologii syntetycznej. Polub naszą stronę na FB lub na Twitterze aby być na bieżąco.

Link do projektu edukacyjnego laboratorium biologii syntetycznej: https://www.instytut.ilawa.pl/synbio_lab

FacebookTwitter