Witaj na stronie stowarzyszenia


IŁAWSKI INSTYTUT IDEI

bioIŁAWA

Bio-IŁAWA to piknik naukowy z okazji „Dnia Biologii i Biotechnologii”, którego celem jest upowszechnianie wiedzy oraz budowanie relacji między naukowcami a społecznością lokalną - głównie młodymi ludźmi!

Chcemy udowodnić, że miasto to miejsce, gdzie także można obserwować przyrodę, można ją też chronić, wspomagać i uczyć się ją szanować. Że nauki przyrodnicze to nauka z przyjemnością :) Nasze propozycje dla Was:

  • Co żyje w Iławce i przybrzeżnej trawce? (UWM w Olsztynie) – będziemy łowić i obserwować owady z całkiem bliska!

  • Motyle... aż tyle – lekko i powabnie o najpiękniejszych owadach (ZPK Jerzwałd) – motyl pod mikroskopem oraz malowanie na szkle motyli farbami witrażowymi.

  • Podwodna Iława oczami iławskich nurków (IOWA Klub Nurkowy) – obejrzyj jak wygląda ta Iława pod wodą, zrób zdjęcie z nurkiem, przymierz profesjonalny strój do nurkowania

  • Nauka przyszłości – czyli biologia syntetyczna (Iławski Instytut Idei) – jak edytować DNA w komputerze, zabawa z białkami w wirtualnej rzeczywistości, nauka przyszłości na wyciągnięcie ręki

  • Malowanie buziek – oczywiście w barwach natury

  • W miniaturze o naturze” (teatrzyk Kamishibai): aż 4 przedstawienia!

  • Opowieści na QR-kodach oraz Gry terenowe z nagrodami!

Czas – 28 maja (sobota) – 12:00 – 17:00.

Miejsce – Kuźnia Talentów (ul. Dąbrowskiego – przy moście na Iławce).

Organizator: Iławski Instytut Idei oraz Leśny Przewodnik Iława i okolice Jezioraka

Partnerzy: Wydział Biologii i Biotechnologii - Uniwersytet Warmińsko – Mazurski (Olsztyn), Spotkania z Nauką UWM, Zespół Parków Krajobrazowych Pojezierza Iławskiego i Wzgórz Dylewskich (Jerzwałd), Klub Nurkowy IOWA (Iława)

Goście: Swojska Baba (Nowe Miasto Lubawskie)


Wielkie Dzięki dla:

BEST BOATS Dealer & Service,

A&A Biotechnology oraz Pol-Mak


LAS ZAGADKAS 2

W ramach Nocy Biologów, której tematem była "RÓŻNORODNOŚĆ BIOLOGICZNA", w dniach 14-15 stycznia 2022 r. zorganizowaliśmy Grę Terenową LAS ZAGADKAS 2. Zabawa polegała na wyszukaniu 5 zagadek w formie kodów QR na trasie od Wyspy Młyńskiej do ulicy Sosnowej w Iławie. Osoby, które przesłały prawidłowe hasło SKARB otrzymały upominki.