PROJEKTY

Iławskiego Instytutu Idei

NOC BIOLOGÓW 2022

W styczniu 2022 roku postanowiliśmy kolejny raz zafundować dzieciom z Iławy namiastkę imprezy z Olsztyna. To gra terenowa, oczywiście z nagrodami! Uczestnicy szukali zagadek na trasie od ulicy Sosnowej do Wyspy Młyńskiej.

Wydarzenie: KLIK

Zagraj

PIKNIK NAUKOWY bioIŁAWA

Piknik bioIŁAWA to inicjatywa, która odbyła się z okazji Dnia Biologii i Biotechnologii. Wspomagali nas w tym naukowcy i pasjonaci przyrody.

Można było połowić owady, popatrzeć przez mikroskop, zbudować domek dla owadów, pograć w dużą grę planszową, poodgadywać przyrodnicze zagadki i wziąć udział w grze terenowej "Ptaki wodnolubne"

Zobacz na FB: KLIK

NOC BIOLOGÓW 2021

W 2021 roku po raz pierwszy zorganizowaliśmy w Iławie Noc Biologów. Impreza odbyła się w Lasku Miejskim między ul. Stacyjną a Sienkiewicza. Przesłano nam 50 prawidłowych odpowiedzi.

tak się bawiliśmy KLIK

zagraj w LAS ZAGADKAS

Szlak Poszlak

- dwie edycje

Razem ze społeczną inicjatywą SWUJ zorganizowaliśmy 2 edycje gry miejskiej SZLAK POSZLAK

Joga w lesie

dla dzieci

SPACER DLA DZIECI z elementami jogi, pokazaliśmy proste ćwiczenia relaksacyjne, opowiedzieliśmy jogobajkę o Pszczółce, dzięki której łatwo było zapamiętać pozycje jogi.

Spacery

Shinrin Yoku

Spacer realizowany w konwencji Kąpieli Leśnej (Shinrin-yoku) razem z Leśny Przewodnik Iława i okolice Jezioraka. To nie była kąpiel w leśnym jeziorze, ale zanurzenie się w atmosferze lasu, w jego zapachu i naturalnych odgłosach.