PROJEKTY 

Iławskiego Instytutu Idei

ZROBILIŚMY ZESTAW DO EKSPERYMENTÓW Z BIOLOGIĄ SYNTETYCZNĄ

Stworzyliśmy pierwszy zestaw do edukacji w zakresie edycji genetycznej organizmów - BIOSURFERS #1. Witajcie w przyszłości edukacji .

✨Dzięki  zestawowi, nasi kursanci (i nie tylko!) zdobędą umiejętności w zakresie technik laboratoryjnych modyfikacji organizmów. Odkryją, że edycja genetyczna jest prosta i możliwa do przeprowadzenia w domowych warunkach. WIĘCEJ

Już po raz czwarty zapraszamy do gry terenowej "Las Zagadkas"

Start koło Kuźni Talentów 

(ul. Dąbrowskiego), meta 

na Wyspie Młyńskiej 

(ul. Ostródzka). 

Na trakcie wzdłuż Iławki czekać będzie na Was 6 kart z QR kodami, w których ukryte są zagadki!

Spaceruj, zgaduj, odkrywaj "Tajemnice życia od komórki do biosfery". 

Graj od godziny 16.00 

13. stycznia (sobota) 

do godziny 18.00 14. stycznia (niedziela). 

Mamy dla Was nagrody!

NOC BIOLOGÓW 2023

To już trzecia edycja Nocy Biologów w Iławie.  Las Zagadkas to poszukiwanie i odgadywanie haseł z kart z QR kodami na trasie od Wyspy Młynskiej do ulicy Sosnowej w Iławie. 

Bawiliśmy się w dniach 14-15 stycznia 2023 roku.


Wydarzenie: KLIK

Zagraj

IŁAWA ZIELONA PRZEZ CAŁY ROK

Inteligentne donice miejskie 

(mini szklarnie)


- miłe wrażenia dla mieszkańców

- atrakcja dla turystów

- edukacja dla młodzieży

- badania dla ciekawych

Edukacyjne Laboratorium Biologii Syntetycznej 

Projekt wprowadzający praktyczną edukację na nowoczesnych kierunkach. 

Dzięki temu mieszkańcy Iławy otrzymają dostęp do praktycznej, nowoczesnej edukacji i to nie tylko biologicznej. W laboratorium będziemy również wykorzystywać osiągnięcia bioinformatyki i sztucznej inteligencji .  

PIKNIK bioIŁAWA 2022

Odbył się drugi już piknik naukowy bioIŁAWA. Nasi Goście obejrzeli m.in. na żywo owady i mięczaki z Iławki, przedstawienia przyrodnicze w teatrze Kamishibai, poznali tajniki biologii syntetycznej, obejrzeli od środka komórkę w Wirtualnej Rzeczywistości (VR), odkryli tajemnice motyli, wzięli udział w grach terenowych oraz zobaczyli podwodne zakamarki Iławy. 

NOC BIOLOGÓW 2022

W styczniu 2022 roku postanowiliśmy kolejny raz zafundować dzieciom z Iławy namiastkę imprezy z Olsztyna. To gra terenowa, oczywiście z nagrodami! Uczestnicy szukali zagadek na trasie od ulicy Sosnowej do Wyspy Młyńskiej.

Wydarzenie: KLIK

Zagraj

PIKNIK NAUKOWY bioIŁAWA

2021

Piknik bioIŁAWA to inicjatywa, która odbyła się z okazji Dnia Biologii i Biotechnologii. Wspomagali nas w tym naukowcy i pasjonaci przyrody.

Można było połowić owady, popatrzeć przez mikroskop, zbudować domek dla owadów, pograć w dużą grę planszową, poodgadywać przyrodnicze zagadki i wziąć udział w grze terenowej "Ptaki wodnolubne"

Zobacz na FB: KLIK

NOC BIOLOGÓW 2021

W 2021 roku po raz pierwszy zorganizowaliśmy w Iławie Noc Biologów. Impreza odbyła się w Lasku Miejskim między ul. Stacyjną a Sienkiewicza. Przesłano nam 50 prawidłowych odpowiedzi.

tak się bawiliśmy KLIK

zagraj w LAS ZAGADKAS

Szlak Poszlak 

- dwie edycje

Razem ze społeczną inicjatywą SWUJ zorganizowaliśmy 2 edycje gry miejskiej SZLAK POSZLAK

Joga w lesie 

dla dzieci

SPACER DLA DZIECI z elementami jogi, pokazaliśmy proste ćwiczenia relaksacyjne, opowiedzieliśmy jogobajkę o Pszczółce, dzięki której łatwo było zapamiętać pozycje jogi.

Spacery 

Shinrin Yoku

Spacer realizowany w konwencji Kąpieli Leśnej (Shinrin-yoku) razem z Leśny Przewodnik Iława i okolice Jezioraka. To nie była kąpiel w leśnym jeziorze, ale zanurzenie się w atmosferze lasu, w jego zapachu i naturalnych odgłosach.